[/vc_column_text]

Witamy w Rewalu!

Rewal to coś więcej niż zwykła nadmorska miejscowość.

Rozsądne inwestycje publiczne i prywatne spowodowały wzrost popularności Rewala i umocniły go na pozycji lidera wśród zachodniopomorskich kurortów wypoczynkowych.

Gmina Rewal przeznacza na inwestycje ponad połowę swego budżetu, przez co staje się coraz piękniejsza i atrakcyjniejsza – i dla turystów, i dla inwestorów. Dochody gminy pochodzą głównie z turystyki; to dzięki niej Rewal od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce najszybciej i najprężniej rozwijających się małych gmin w Polsce.
Odwiedzający gminę goście mają nieograniczony wybór – zarówno miejscowości, w której zechcą odpocząć, jak też hotelu, pensjonatu, kempingu czy pola namiotowego, szukając odpowiedniego dla siebie standardu.

Rewal

Rewal to centrum gminy. Co roku piękniejszy, zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturą. Urozmaicona architektura, wypielęgnowane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic sprawiają, że odpoczywamy tu z dala od zgiełku, choć wokół nas tętni życie.
Tutaj – w Rewalu, nad samym morzem, nieopodal platformy widokowej – otwiera przed Państwem swe podwoje Hotel Residence.

Niechorze

Niechorze to jedna z najbardziej znanych miejscowości nadmorskich, także z powodu zabytkowej (blisko 150-letniej) latarni morskiej. Położone jest między Morzem Bałtyckim, jeziorem Liwia Łuża i rzeką Liwka.

Pbierowo

Pobierowo z piękną plażą oddziela od drogi nr 102 ciągnący się szerokim pasem las brzozowo-sosnowy; po jego przebyciu ukazuje się oczom piękna miejscowość z pięknymi budynkami, krytymi basenami, nowoczesnym zapleczem sanatoryjno–rehabilitacyjnym, różnorodną bazą noclegową i gastronomiczną.

Tutaj – w Rewalu, nad samym morzem,

nieopodal platformy widokowej – otwiera przed Państwem swe podwoje Hotel Residence. Największym atutem Rewala jest 18-kilometrowa plaża, na całej prawie długości położona u stóp pięknego 15-metrowego klifu. Piasek, woda morska I klasy czystości, przyjazny klimat, urządzenia plażowe, wypożyczalnie koszy i leżaków, przejażdżki bananem – to zadowoli każdego plażowicza. Dodajmy do tego smażoną świeżą rybę, krótki odpoczynek w kawiarnianym ogródku, chwile kontemplacji na jednym z dwóch tarasów widokowych zawieszonych nad plażą – raj dla oczu, duszy i podniebienia! Wypoczynek aktywny Dla ceniących aktywny wypoczynek i sportowców powstało działające przez cały rok bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, w skład którego wchodzą trzy nowoczesne kompleksy sportowe w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie, z pełnowymiarowymi  boiskami piłkarskimi, kortami tenisowymi i  parkami skatingowymi oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią w każdej z siedmiu miejscowości gminy. Rewalska plaża to także miejsce aktywnego wypoczynku, co roku bowiem organizuje się na niej „Akademię Słońca – Strefę Aktywnego Wypoczynku” – cykl plażowych spotkań propagujących aktywną rekreację plażową, organizuje turnieje siatkówki plażowej i wiele innych. Uprawiających sporty wodne i poszukiwaczy mocnych wrażeń także zadowolą tutejsze doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, skimboardingu oraz kitesurfingu, o paralotniarstwie nie zapominając. Amatorów prawdziwego latania zadowolą loty samolotem i podziwianie krajobrazów z lotu ptaka. Lotnisko oferujące takie przeloty samolotami turystycznymi znajduje się przy drodze 102 między Rewalem a Niechorzem. Amatorom aktywnego wypoczynku gmina proponuje także wędrówki piesze po szlakach turystycznych, a także wycieczki rowerowe oznakowanymi szlakami rowerowymi, wraz ze zintegrowaną siecią wypożyczalni rowerów Rewal Bike System. Rewal oferuje też bogatą ofertę ośrodków, umożliwiających zarówno naukę jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, jak też wyprawy w siodle w teren. Wieczorem życie tu nie zamiera. Przyjezdnym z pewnością zaimponuje mnogość kawiarenek, pubów i restauracji, a w nich unikalna atmosfera, muzyka i gwar.
W Rewalu nie ma czasu na nudę
. W amfiteatrze letnim, na świeżym powietrzu odbywa się wiele koncertów, recitali, wieczorów kabaretowych, przedstawień, bo chętnie tę coraz modniejszą gminę odwiedzają znani i lubiani wykonawcy, muzycy, aktorzy, kabareciarze.

 

Pogorzelica

 Pogorzelica dzięki sosnowym lasom, piaszczystej glebie, specyficznemu morskiemu mikroklimatowi ma wszelkie zalety uzdrowiskowe. To znany ośrodek wczasowo-sanatoryjny, z licznymi domami wczasowymi i sanatoriami, z basenami krytymi i otwartymi, kortami tenisowymi.

Śliwin

Śliwin jako jedyna miejscowość w gminie nie leży nad morzem. Jest osadą rolniczą, prawdopodobnie najstarszą miejscowością gminy, o czym świadczyć może stanowisko archeologiczne, obejmujące punkt osadniczy ze starożytności i okresu wpływów rzymskich oraz pozostałości grodziska z wczesnego średniowiecza, wpisane do rejestru zabytków i objęte ochroną archeologiczno-konserwatorską. Przyjezdnym oferuje usługi agroturystyczne. Do wyboru, do koloru

Trzęsacz

Trzęsacz to najmniejsza miejscowość gminy Rewal, położona na stromym klifowym brzegu morskim, dokładnie na 15 południku dł. wsch., wyznaczającym czas środkowo-europejski. Główną jej atrakcją są słynne w Polsce i Europie ruiny kościółka z przełomu XIV i XV w.